Puitpõranda paigaldamine põrandaküttega aluspõrandale

Enne parketi paigalduse algust tuleb betoonaluspõranda niiskuse sisaldust mõõta vähemalt 3 piirkonnas, sealjuures betooni suhteline niiskus võib olla max 80%.

Põrandaküttele paigaldades on oluline meeles pidada alljärgnevat:

  • Värskelt valatud betoonpõrandat tuleb kütta pärast valamist 21 päeva ja teisi aluspõrandaid vähemalt 7 päeva;
  • Hoida süsteem temperatuuril 25°C 3 päeva, seejärel maksimumtemperatuuril 4 päeva;
  • Peale seda lülitada küte välja ning lasta u. 3-4 päeva jahtuda kuni temperatuurini +15°C Seejärel võib alustada põranda paigaldamisega;
  • Lasta kuivada umbes 2-3 päeva pärast paigaldust või pärast pealispinna viimistlust, muutmata temperatuuri;
  • Temperatuuri tõsta järkjärgult umbes 3 päeva jooksul kuni normaalne toimiv temperatuur on saavutatud;
  • Kütmist ei tohi alustada tõstes süsteemi temperatuuri järsult! Kütteperioodi algul võib tõsta parketi pealispinna temperatuuri max 5°C võrra iga päev kuni on saavutatud soovitud kütmistemperatuur;
  • parketi pinnatemperatuur ei tohi mingil tingimusel ületada 27°C!

 

Lisaks eelpool nimetatule on põranda hea väljanägemise ning garantiitingimuste kehtimise eelduseks, et ruumi temperatuur on vahemikus 18-24°C ning suhteline õhuniiskus RH vahemikus 40 – 60 %. Küttega aluspõandale paigaldamiseks ei sobi:

  • Põrandalaud – sõltuvalt tootjast on põrandalaudade üldlevinumad paksused 20-33mm. Puit on üldiselt kehva soojusjuht, seda enam kui on tegemist 100%-liselt ühe materjaliga, ehk siis nt 20mm põrandalauaga. Põrandalauast ei tule küte efektiivselt läbi ning temperatuuri ja õhuniiskuse muutudes tekivad laudade vahele praod. Kütteperioodi algul praod võimenduvad ning suvel õhuniiskuse tõustes jällegi taanduvad.
  • Liistparkett – sõltuvalt tootjast ca 15-16mm või 22 mm paksune materjal. Enim tuntud on kindlasti tamm ja saar liistparketina. Niisamuti nagu põrandalaua puhul on liistparketi lippide vahele pragude tekkimise võimalus väga suur.

 

Väga tihti paigaldatakse küttega aluspõrandale mosaiik- ja laudparkettide kõrval ka põrandalaudu ja liistparkette. Sel juhul on paigaldus tellija enda riisikol ning paigaldusgarantii 2a selleisel juhul ei kehti. Väga oluline on jälgida põrandakütte sisse- ja väljakeeramist, õhutemperatuuri tuleb hoida vahemikus 18-24ºC ning ruumi suhteline õhuniiskus vahemikus 40-60%. Et kütteperioodi jooksul ruumi suhteline õhuniiskus ei langeks kriitiliselt madalaks, soovitame paigaldada ruumidesse õhuniisuti, mis hoiab toaõhu niiskuse 40-60% normi piires. Täpsema juhendi põrandaküttele paigaldamiseks leiate siit.

Allikas: kopkop.ee